Tasarımı Kaydet  Kapat
Son Haberler
Şubemizin Olağan Genel Kurul Toplantısı

İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubemizin Olağan Genel Kurul Toplantısı; A- Çoğunluk aranmak şartı ile 11 ŞUBAT 2024 Pazar günü saat 14.00’da Şubemizde, B- Çoğunluk aranmaksızın 24 MART 2022 Pazar günü saat 10:00-13:00 arasında aşağıdaki gündemle ve Bayar Caddesi, Buket Sokak, No: 21 Kozyatağı/Kadıköy / İstanbul adresinde yer alan Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde yapılacaktır
Burs Başvuruları başladı

2022-2023 Öğretim Yılı Başvuruları başladı.
Doç. Dr. Tuğrul ÖZKAN'ı yitirdik.

Şubemiz üyelerinden İnşaat Fakültesi 1972 yılı Mezunumuz, İnşaat Fakültesi Zemin Mekaniği emekli öğretim üyesi Doç. Dr. Tuğrul ÖZKAN'ı yitirdik. Cenazesi 12 Eylül 2022 Pazartesi günü saat 15:00'de Altunizade İlahiyat Fakültesi camisinden sonsuzluğa uğurlanarak, Samsun'da toprağa verilmiştir. Acılı ailesine ve bütün sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.
TMMOB'nin Unutulmaz Başkanı Teoman Öztürk anıldı.

1973-1980 yılları arasında TMMOB’nin başkanlığını yapan, emek mücadelesinin yükseltilmesinde, halk için mühendislik anlayışının yaratılmasında ve örgütlenmesinde büyük çaba harcayan Teoman Öztürk ölümünün 22. yılında Ankara Karşıyaka’daki anıt mezarı başında ailesi, dostları ve yol arkadaşlarının katıldığı bir törenle anıldı.
Prof. Dr. Yusuf Altıntaş, ABD Ulusal Mühendislik Akademisi’ne üye seçildi

British Columbia Üniversitesi'nde metal kesme mekaniği ve takım tezgâhı sistemleri alanında çalışmalarını yürüten Makina Fakültesi ’75 mezunumuz Prof. Dr. Yusuf Altıntaş, ABD Ulusal Mühendislik Akademisi’ne üye seçildi. Mezunumuzu tebrik ederiz. 👏👏👏🐝🐝🐝
 

Değerli İTÜ Mezunu İTÜ, 244 yıllık tarihinde sayısız mezun vermiş ve mezunları arasında Cumhurbaşkanları, başbakanlar ve nice devlet ve iş insanları yer almıştır. Üniversitemiz mezunlarının ilk sivil toplum örgütü olan derneğimiz, kuruluşundan bu yana pek çok alanda önderlik yapmış, bünyesin pek çok devlet ve iş insanı barındırmış, barındırmaya da devam etmektedir. İTÜ ‘nün bizlere verdiği eğitim, bilinç ve dayanışma içinde her zaman daha güçlü olacağımız kuşkusuzdur. 1935 yılında İstanbul’da kurulan derneğimizin felsefesi olan birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlanması düşüncesi ile sizi de aramızda görmekten memnun olacağımızı bildirir, siz olmazsanız bir kişi eksik olduğumuzu hatırlatır, daha güçlü bir sivil toplum kuruluşu olabilmemiz ve sesimizi daha güçlü duyurabilmemiz için en kısa zamanda derneğimize üye olmanızı bekler, saygılar sunarız. 

Öğrencilerimize eğitime destek için verdiğimiz burslara katkıda bulunmak isteyen yurtdışından yapılacak burs bağışları için bu kanalı kullanabilirsiniz ve ABD de yaşayan bağışçılarımız  ABD’de % 100'e kadar vergi indiriminden yararlanabileceklerdir.