Tasarımı Kaydet  Kapat
Son Haberler
Emekli öğretim üyemiz Prof.Dr. Afife Batur’u kaybettik.

İTÜ Mezunu Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Derneğimizi Ziyaret Etti

İTÜ Mezunu Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Derneğimizi Ziyaret Etti
Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Aykurt NUHOĞLU'na Plaket takdim ettik

Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Aykurt NUHOĞLU'na açılışımızı onurlandırdığı için plaket takdim ettik.
13 Kasım 2018 Salı Atamızı Ziyaret Ettik.

13 Kasım 2018 Salı günü Şubemiz Yönetim Kurulu ve katılan üye arkadaşlarımız ve yakınları ile Ankara'da Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdik.
ORD. PROF. Bedri Karafakıoğlu’nun büstü açıldı

20 Ekim 1978 tarihinde İTÜ Elektrik Fakültesi Dekanlığı görevi sırasında silahlı bir saldırı sonucu hayatını kaybeden merhum Öğretim Üyemiz Ord. Prof. Bedri Karafakıoğlu, ölümünün 40. yılında çeşitli etkinliklerle anıldı. Eski İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Ord. Prof. Bedri Karafakıoğlu'nun Abbasağa Parkı’na konan büstü açıldı.
 

Değerli İTÜ Mezunu

İTÜ, 244 yıllık tarihinde sayısız mezun vermiş ve mezunları arasında Cumhurbaşkanları, başbakanlar ve nice devlet ve iş insanları yer almıştır. Üniversitemiz mezunlarının ilk sivil toplum örgütü olan derneğimiz, kuruluşundan bu yana pek çok alanda önderlik yapmış, bünyesin pek çok devlet ve iş insanı barındırmış, barındırmaya da devam etmektedir. İTÜ ‘nün bizlere verdiği eğitim, bilinç ve dayanışma içinde her zaman daha güçlü olacağımız kuşkusuzdur. 1935 yılında İstanbul’da kurulan derneğimizin felsefesi olan birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlanması düşüncesi ile sizi de aramızda görmekten memnun olacağımızı bildirir, siz olmazsanız bir kişi eksik olduğumuzu hatırlatır, daha güçlü bir sivil toplum kuruluşu olabilmemiz ve sesimizi daha güçlü duyurabilmemiz için en kısa zamanda derneğimize üye olmanızı bekler, saygılar sunarız.