Tasarımı Kaydet  Kapat
Son Haberler
Türkan Saylan' ı aramızdan ayrılışının 12. yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Türkan Saylan, yaşamı boyunca emek verdi. Emekleri onu unutulmaz kıldı. Binlerce çocuk Türkan Hoca’nın desteği ile okudu; öğretmen ve doktor oldu. Türkân SAYLAN, genel başkanlığını yaptığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile toplumda bir aydınlanma ve çağdaşlaşma ideali yarattı. Bu ideal, yetiştirdiği gençleri ve mezunları ile bugün bir ekole dönüştü.
Türkiye'de 1 Mayıs İşçi Bayramı

2008 Nisan'ında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen 5892[1] sayılı yasanın, 27 Nisan 2009'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile, 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye'de ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanmıştır.
Erken Cumhuriyet Döneminde Yüksek Mühendis Mektebi Dr. Emir Öngüner 21 Nisan 2021 Çarşamba, 20:30

Yaklaşık iki buçuk asırlık bir geçmişe sahip olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İmparatorluk ve Cumhuriyet dönemi Türkiye'sinin teknik öğreniminde kilit rol üstlenmiştir.
UNESCO Genel Direktörü ve UN WOMEN Genel Direktörü'nün Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Ortak Mesajı

NESCO Genel Direktörü Audrey Azoulay ve UN WOMEN Genel Direktörü Phumzile Mlambo-Ngcuka'nın Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Ortak Mesajı

 

Değerli İTÜ Mezunu

İTÜ, 244 yıllık tarihinde sayısız mezun vermiş ve mezunları arasında Cumhurbaşkanları, başbakanlar ve nice devlet ve iş insanları yer almıştır. Üniversitemiz mezunlarının ilk sivil toplum örgütü olan derneğimiz, kuruluşundan bu yana pek çok alanda önderlik yapmış, bünyesin pek çok devlet ve iş insanı barındırmış, barındırmaya da devam etmektedir. İTÜ ‘nün bizlere verdiği eğitim, bilinç ve dayanışma içinde her zaman daha güçlü olacağımız kuşkusuzdur. 1935 yılında İstanbul’da kurulan derneğimizin felsefesi olan birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlanması düşüncesi ile sizi de aramızda görmekten memnun olacağımızı bildirir, siz olmazsanız bir kişi eksik olduğumuzu hatırlatır, daha güçlü bir sivil toplum kuruluşu olabilmemiz ve sesimizi daha güçlü duyurabilmemiz için en kısa zamanda derneğimize üye olmanızı bekler, saygılar sunarız.