Tasarımı Kaydet  Kapat

Haberler / Şirket Haberleri

Şubemizin Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Şubemizin Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Şubemizin Olağan Genel Kurul Toplantısı

Şubemizin Olağan Genel Kurul Toplantısı

İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubemizin Olağan Genel Kurul Toplantısı; A- Çoğunluk aranmak şartı ile 11 ŞUBAT 2024 Pazar günü saat 14.00’da Şubemizde, B- Çoğunluk aranmaksızın 23 MART 2022 Cumartesi günü saat 10:00-13:00 arasında aşağıdaki gündemle ve Bayar Caddesi, Buket Sokak, No: 21 Kozyatağı/Kadıköy / İstanbul adresinde yer alan Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde yapılacaktır

Doç. Dr. Tuğrul ÖZKAN'ı yitirdik.

Doç. Dr. Tuğrul ÖZKAN

Şubemiz üyelerinden İnşaat Fakültesi 1972 yılı Mezunumuz, İnşaat Fakültesi Zemin Mekaniği emekli öğretim üyesi Doç. Dr. Tuğrul ÖZKAN'ı yitirdik. Cenazesi 12 Eylül 2022 Pazartesi günü saat 15:00'de Altunizade İlahiyat Fakültesi camisinden sonsuzluğa uğurlanarak, Samsun'da toprağa verilmiştir. Acılı ailesine ve bütün sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

TMMOB'nin Unutulmaz Başkanı Teoman Öztürk anıldı.

TMMOB

1973-1980 yılları arasında TMMOB’nin başkanlığını yapan, emek mücadelesinin yükseltilmesinde, halk için mühendislik anlayışının yaratılmasında ve örgütlenmesinde büyük çaba harcayan Teoman Öztürk ölümünün 22. yılında Ankara Karşıyaka’daki anıt mezarı başında ailesi, dostları ve yol arkadaşlarının katıldığı bir törenle anıldı.

Prof. Dr. Yusuf Altıntaş, ABD Ulusal Mühendislik Akademisi’ne üye seçildi

Prof. Dr. Yusuf Altıntaş, ABD Ulusal Mühendislik Akademisi’ne üye seçildi

British Columbia Üniversitesi'nde metal kesme mekaniği ve takım tezgâhı sistemleri alanında çalışmalarını yürüten Makina Fakültesi ’75 mezunumuz Prof. Dr. Yusuf Altıntaş, ABD Ulusal Mühendislik Akademisi’ne üye seçildi. Mezunumuzu tebrik ederiz. 👏👏👏🐝🐝🐝

Şubemiz Genel Sekreteri arkadaşımız sevgili Orhan ÇAMLIKAYA'yı yitirdik.

Şubemiz Genel Sekreteri arkadaşımız sevgili Orhan ÇAMLIKAYA

Son dört yıldır şubemiz Genel Sekreteri olarak görev yapan 7 Mart 1958 Sungurlu doğumlu Orhan ÇAMLIKAYA 1975 yılında girdiği İnşaat Fakültesinden 1981 yılında mezun olarak 40 yıldır İnşaat Mühendisi olarak ülkemizde hizmet verdi. Evli ve bir kız çocuğu babası olan Orhan arkadaşımız yapıtları ve geride bıraktığı anıları ile hafızalarda çok önemli bir yer kazanmıştır. Acılı ailesine ve bütün sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

Boğaziçi Üniversitesi Mezun Toplulukları Çağrısı

Boğaziçi Üniversitesi Mezun Toplulukları Çağrısı

Boğaziçi Üniversitesi Mezun Toplulukları olan; Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Boğaziçi Üniversitesi için Mezunlar Girişimi, Boğaziçi Üniversitesi İş İnsanları Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi Yurt Dışı Topluluğu ortak bir çağrı düzenlediler.

ACI KAYBIMIZ !

ACI KAYBIMIZ !

Derneğimiz 2014-2016 dönemi yönetim kurulu üyemiz, 1971 Taşkışla İnşaat Fak. Girişli Mehmet Sadık Beştaş'ı kaybettik.

İTÜ, 3 ALANDA TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ

İTÜ, 3 ALANDA TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ

U.S. News "En İyi Küresel Üniversiteler" sıralamasında Mühendislik,Kimya ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında Türkiye’de 1. sırada iken, Yer Bilimleri ve Çevre/Ekoloji alanında Türkiye'den sıralamaya giren tek üniversitesiyiz. --- Great news! In U.S. News 2021 #BestGlobalUniversities Rankings, ITU places #1 in Engineering, Chemistry and Electrical and Electronic Engineering for Turkey! We are also the only university in Turkey, ranked in subjects of Geosciences and Environment/Ecology! Congratulations!

Ekonomi Nereye Gidiyor ?

Ekonomi Nereye Gidiyor ?