Tasarımı Kaydet  Kapat

Haberler / Şirket Haberleri

Burs Başvuruları başladı

Burs Başvuruları başladı

2022-2023 Öğretim Yılı Başvuruları başladı.

Doç. Dr. Tuğrul ÖZKAN'ı yitirdik.

Doç. Dr. Tuğrul ÖZKAN

Şubemiz üyelerinden İnşaat Fakültesi 1972 yılı Mezunumuz, İnşaat Fakültesi Zemin Mekaniği emekli öğretim üyesi Doç. Dr. Tuğrul ÖZKAN'ı yitirdik. Cenazesi 12 Eylül 2022 Pazartesi günü saat 15:00'de Altunizade İlahiyat Fakültesi camisinden sonsuzluğa uğurlanarak, Samsun'da toprağa verilmiştir. Acılı ailesine ve bütün sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

TMMOB'nin Unutulmaz Başkanı Teoman Öztürk anıldı.

TMMOB

1973-1980 yılları arasında TMMOB’nin başkanlığını yapan, emek mücadelesinin yükseltilmesinde, halk için mühendislik anlayışının yaratılmasında ve örgütlenmesinde büyük çaba harcayan Teoman Öztürk ölümünün 22. yılında Ankara Karşıyaka’daki anıt mezarı başında ailesi, dostları ve yol arkadaşlarının katıldığı bir törenle anıldı.

Prof. Dr. Yusuf Altıntaş, ABD Ulusal Mühendislik Akademisi’ne üye seçildi

Prof. Dr. Yusuf Altıntaş, ABD Ulusal Mühendislik Akademisi’ne üye seçildi

British Columbia Üniversitesi'nde metal kesme mekaniği ve takım tezgâhı sistemleri alanında çalışmalarını yürüten Makina Fakültesi ’75 mezunumuz Prof. Dr. Yusuf Altıntaş, ABD Ulusal Mühendislik Akademisi’ne üye seçildi. Mezunumuzu tebrik ederiz. 👏👏👏🐝🐝🐝

Değerli Bilim İnsanı Prof.Dr. Süheyl AKMAN’ ı kaybettik.

Değerli Bilim İnsanı Prof.Dr. Süheyl AKMAN’ ı kaybettik.

ŞUBEMİZ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.

ŞUBEMİZ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.

Çoğunluk aranmaksızın 5 ŞUBAT 2022 Cumartesi günü saat 10:00-13:00 arasında Bayar Caddesi, Buket Sokak, No: 21 Kozyatağı/Kadıköy / İstanbul adresinde yer alan Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Şubemiz Genel Sekreteri arkadaşımız sevgili Orhan ÇAMLIKAYA'yı yitirdik.

Şubemiz Genel Sekreteri arkadaşımız sevgili Orhan ÇAMLIKAYA

Son dört yıldır şubemiz Genel Sekreteri olarak görev yapan 7 Mart 1958 Sungurlu doğumlu Orhan ÇAMLIKAYA 1975 yılında girdiği İnşaat Fakültesinden 1981 yılında mezun olarak 40 yıldır İnşaat Mühendisi olarak ülkemizde hizmet verdi. Evli ve bir kız çocuğu babası olan Orhan arkadaşımız yapıtları ve geride bıraktığı anıları ile hafızalarda çok önemli bir yer kazanmıştır. Acılı ailesine ve bütün sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

Türkan Saylan' ı aramızdan ayrılışının 12. yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

 Türkan Saylan

Türkan Saylan, yaşamı boyunca emek verdi. Emekleri onu unutulmaz kıldı. Binlerce çocuk Türkan Hoca’nın desteği ile okudu; öğretmen ve doktor oldu. Türkân SAYLAN, genel başkanlığını yaptığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile toplumda bir aydınlanma ve çağdaşlaşma ideali yarattı. Bu ideal, yetiştirdiği gençleri ve mezunları ile bugün bir ekole dönüştü.

Türkiye'de 1 Mayıs İşçi Bayramı

Türkiye

2008 Nisan'ında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen 5892[1] sayılı yasanın, 27 Nisan 2009'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile, 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye'de ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanmıştır.